Anglické Jahody

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Anglické jahody poster 39%

Drama / Romantický / Válečný

V horkém roce se mladistvý chlap Tomáš Sinek chystá odcestovat na sběr jahod do Anglie. Zdá se, že rodokmen táta, matka a babička nemá různé starosti než vyexpedovat potomka na cestu, i přestože jak to vypadá, ne všechno s jeho rozhodnutím souhlasí. Poměry nicméně znovu tak jednoduchá není. Jsme v Československu roku 1968. Tomáš stráví s kamarády a dívkou Táňou bujarou noc před odjezdem. Jitro nicméně začnou otcovy podezřelé telefonáty s kolegou Vránou, celkové tajných informací, matka dělá zásoby a babička pláče. Tomáš spěchá na nádraží, Praha je nicméně vylidněná a žádné vlaky nejedou. Tomáš nepovažuje situaci zdaleka za vážnou, a tak ho jistý den zdržení ani přespříliš netrápí. Toho srpnového bolavé místo se nicméně radikálně změnily osudy tisíců lidí. Psal se 21. srpen 1968 a za několik okamžiků se otočí i existence Tomáše, jeho rodiny a jeho přátel. Jejich osudy se dramaticky propletou s osudy lidí, kteří se v tehdejším Československu ocitli nikoliv z vlastního nařízení. Přijeli sem plnit rozkazy, aniž jim důkladně rozuměli a neustále ani netušili, jak vliv poznamenávají životy lidí a půda, kterou neznali a do níž je jedenkrát v noci jednoduše poslali. Příspěvek filmu Anglické jahody se mohl odehrát proboha v jakékoliv době, která se tak trochu vymkla z kloubů. Je osudovým milostným příběhem mladých lidí, kteří chtěli vlastnit chvilku datu na lásku, ale ocitli se v nesprávnou dobu na nesprávném místě. A stejně tak je osudovým příběhem generací, jejichž touha o svobodě a obvykle šťastném životě byl nyní téhle srpnové noci násilně přerván.
br
brSrpnové dny roku 1968 se v české kinematografii neobjevovaly přespříliš neustále, tvrdí režisér Vladimír Drha. Nepočítáme-li normalizační agitky, byl osmašedesátý součástí českých filmů až v devadesátých rokách, spíš pochopitelně alias pozadí, historická danost jinak ornament. Onen scénář využívá historického dne 21. srpna alias dramatické poměry, alias důvodu civilního psychologicko-milostného dramatu. Jeho ústředními postavami jsou mladí občané a domnívám se, že onen vážně musí jejich dnešním vrstevníkům ozářit leccos z toho, co jim připadá alias vzdálená a nepříliš slavná minulost, doplňuje režisér.(MFF Karlovy Vary)

Režie: Vladimír Drha
Obsazení: Alexej Bardukov, Ivan Lupták, Marie Štípková, Viktor Preiss, Pavla Tomicová, Nina Divíšková, Richard Zevel, Pier Orlandin, Miloslav Mejzlík, Vjačeslav Burlac, Sergej Gherciu, Alexandr Minajev, Vladimír Škultéty, Kateřina Burianová-Rajmontová, Karel Pospíšil, Vladimír Brabec, Filip Rajmont, Hana Holišová, Sandra Pogodová, Tomáš Klus, Milan Stehlík, Nela Boudová, Dagmar Bláhová, Jan Kuželka, Sergej Sanža, Eliška Boušková, Igor Orozovič, Klára Klepáčková, Anežka Rusevová, Hana Marie Maroušková, Jakub Tvrdík, Ivan Dejmal, Vladimír Drha, Karel Spěváček, Jiří Suchý z Tábora, Rostislav Novák ml.


Anglické jahody online,Anglické jahody ke shlédnutí,Anglické jahody celý film,Anglické jahody cz,Anglické jahody cz dabing,Anglické jahody titulky,Anglické jahody download,Anglické jahody avi cz,Anglické jahody ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *