Apokalypsa

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Apokalypsa poster 86%

Drama / Válečný

Kapitán Willard si v průběhu služby ve Vietnamu získal fáma vynikajícího vojáka. Je pověřen důležitou misí: může v džungli zjistit a vyřídit amerického plukovníka Waltera E. Kurtze, který dezertoval a vede v čele oddaných domorodců soukromou válku anti Vietnamcům i anti Američanům. Cestou anti proudu Mekongu na hlídkovém člunu Willard se svými páni poznávají nejpodivnější a nejrůznější aspekty válečného pekla. Willard, obklopený zmarem a zneklidněný zprávami o Kurtzově počínání, má poměrně datu na úvaha o sobě i o člověku, v němž válka obnažuje jeho kopec k ničení a zlu. Prožité vřava, objevení Kurtzovy království zla a rozhovory s šíleným plukovníkem, který před Willardem rozvíjí své filozofické představa lidstva a války – to vše vytvoří, že pro kapitána je rozhodování o Kurtzově vražda něčím víc, než pouze prostým vykonáním rozkazu … Kultovní výrobek Francise Forda Coppoly patří obklopen dobří filmy o americkém traumatu vietnamské války.
br
Mistrovské, myšlenkově i formálně hodně ambiciózní umění, označované za jedno z významných děl americké film 70. roků, vzniklo na motivy povídky Josepha Conrada (1857 – 1924) Střed temnoty (1902). Z osmi nominací na Oscara získal prestižní zlatou sošku Vittorio Storago za kameru a Walter Murch, Mark Berger, Richard Beggs a Nat Rohovník za dobří znění. Snímek získal Zlatou palmu na XXXII. MFF v Cannes.( formální text distributora)

Režie: Francis Ford Coppola
Obsazení: Martin Sheen, Marlon Brando, Robert Duvall, Frederic Forrest, Sam Bottoms, Albert Hall, Laurence Fishburne, Dennis Hopper, G. D. Spradlin, Harrison Ford, Scott Glenn, Colleen Camp, Christian Marquand, Roman Coppola, Francis Ford Coppola, R. Lee Ermey, Aurore Clément, Don Gordon Bell, Henry Strzalkowski, Nick Nicholson, Jim Gaines, Franck Villard, James Keane, Jack Thibeau, Tom Mason, Evan A. LottmanNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *