Bledý Jezdec

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Bledý jezdec poster 69%

Western

Eastwoodův obrázek Pobledlý kůň (1985) dohromady věrně kopíruje jeden ze základních syžetů westernové mytologie. Ztracený kůň, který nemá název, zato se musí pochlubit záhadnou minulostí, přijíždí do zlatokopecké osady v horách a stává se mluvčím zastrašovaných usedlíků anti mocnému a bezohlednému podnikateli. Dodá malomyslným zlatokopům potřebnou odvahu, pochopitelně tento nejtěžší bitva s úplatným marshalem a jeho pomocníky za ně může vybojovat samostatně. Předurčuje ho k tomu pistolnická dějiny i nevyrovnané účty, po nichž na jeho zádech zbyly jen jizvy od kulek. Přestože je zlo poraženo, nasedne na koně a beze slova odjíždí ven, jelikož někam jistě leží jiné sídliště, kde je nezbytnost se konfrontovat útisku a křivda. Eastwoodův bohatýr získává až biblické proporce (i poděkování tomu, že přestože sundá kufříkový oblečení, spatříme ho v kněžském kolárku).
V polovině 80. roků, kdy Pobledlý kůň vznikl, měl už Eastwood dostatek režijní realita a také zkušené spolupracovníky, na něž si zvykl (kameraman Bruce Surtees, autor Lennie Niehaus, střihač Joel Cox).
Obklopen dalšími herci zaujmou Michael Moriarty (zlatokop Hull Barret), Carrie Snodgressová (Sarah Wheelerová) a tenkrát začínající Christopher Penn v záporné roli Joshe LaHooda.
Exteriéry filmu se natáčely v Idahu a v Kalifornii, kde se obrázek odehrává.( formální text distributora)

Bledý jezdec screenshot1
Bledý jezdec screenshot2
Režie: Clint Eastwood
Obsazení: Clint Eastwood, Michael Moriarty, Carrie Snodgress, Chris Penn, Richard Dysart, Sydney Penny, Richard Kiel, Doug McGrath, John Russell, Charles Hallahan, Marvin J. McIntyre, Billy Drago, Buddy Van Horn, Randy Oglesby, John Dennis Johnston, Fran Ryan, Richard Hamilton, Terrence Evans, Jeffrey Weissman, Fritz Manes, Glenn Wright


Bledý jezdec online,Bledý jezdec ke shlédnutí,Bledý jezdec celý film,Bledý jezdec cz,Bledý jezdec cz dabing,Bledý jezdec titulky,Bledý jezdec download,Bledý jezdec avi cz,Bledý jezdec ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *