Dlouhý široký A Krátkozraký (divadelní Záznam)

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Dlouhý široký a krátkozraký (divadelní záznam) poster 95%

Pohádka

Stejně alias mnoho dalších představení Divadla Járy Cimrmana, sestává Vleklý, Široký a Krátkozraký ze dvou částí – kvalifikované části (formou přednášky jinak kratších referátů) o životě a díle Járy Cimrmana a v druhé části potom ucelenějšího zpracování některého jeho díla – v tomto případě pohádky Vleklý, Široký a Krátkozraký. Původní člen tohoto představení vytváří rozsáhlejší rozhovor Cimrmanova dráha za českou pohádkou. Svůj dramatický hraní pojednává o strastiplném cestování, jehož místem je dát zpět princezně Zlatovlásce její ženskou krásu – byla totiž očarována zlým obrem Kolodějem. V prvním obraze přichází na důstojný hrad princ Jasoň, který zjišťuje, že jeho vytoužená nevěsta – princezna Zlatovláska – má ( poděkování čárům Koloděje) vousy a nohu pětačtyřicítku. Jasoň se rozhodne Zlatovlásku vysvobodit ze zlé kletby a dohromady s ní, s jejím královským otcem a s Bystrozrakým se vydává za Dědem Vševědem, aby jim poradil, jak na Koloděje. Všechno zpovzdálí sleduje Jasoňovo dvojče – špatný princ Drsoň, který se chysdtá ve vhodnou chvíli do uskutečňuje vsunout a vzít princeznu pro sebe.
br
Praotec Vševěd skrze prudce pokročilou sklerózu poradí, aby Kolodějovi vzali jeho roztomilý prsten. To se jinak nepodaří přímým soubojem, ve kterém Jasoň prohrává, ale lstí – Koloděje se půjde rozplakat, tedy vyndá z kapsy šátek a prsten mu vypadne. Povídka má blažený koncovka – Zlatovlásce je za pomoci ukořistěného prstenu vrácena její ženská nádhera. (wikipedia.org)( formální text distributora)

Režie: Ladislav Smoljak
Obsazení: Petr Brukner, Jan Hraběta, Miloň Čepelka, Jan Kašpar, Zdeněk Svěrák, Václav Kotek


Dlouhý široký a krátkozraký (divadelní záznam) online,Dlouhý široký a krátkozraký (divadelní záznam) ke shlédnutí,Dlouhý široký a krátkozraký (divadelní záznam) celý film,Dlouhý široký a krátkozraký (divadelní záznam) cz,Dlouhý široký a krátkozraký (divadelní záznam) cz dabing,Dlouhý široký a krátkozraký (divadelní záznam) titulky,Dlouhý široký a krátkozraký (divadelní záznam) download,Dlouhý široký a krátkozraký (divadelní záznam) avi cz,Dlouhý široký a krátkozraký (divadelní záznam) ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *