Forrest Gump

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Forrest Gump poster 95%

Drama / Komedie / Romantický

Zemeckisův snímek je brilantním shrnutím současných režisérových poznatků o možnostech comicsového historka. Formálně i obsahově minimálně konzervativní z jeho snímků přesvědčuje komediálními gagy i nutně patetickým tónem. Jeho hrdinou je hlupák Forrest Gump, charakteristický běžný chlap, který od dětství dělal, co se mu řeklo. Do života si tak odnesl pár ponaučení své pečlivé maminky a osvědčené podmínka, jež se mu hodí několikrát v nejrůznějších situacích: Přestože se dostaneš do problémů, utíkej. Forrest proutíká školou, alias karbaník amerického fotbalu i univerzitou, dále peklem vietnamské války a zoufalstvím nad matčinou úmrtí. Vždy je totiž kdokoli jinak něco, co po něm opravdu či obrazně hází kameny. Nazávěr nicméně Forrest poznává, že jsou i jiná řešení situací než únik. Vlastní existence spojuje s kamarádkou ze školy Jenny, která pro něj zůstane provždycky jedinou láskou, s přítelem z vojny, černochem Bubbou, který dá cesta jeho úvahám o lovu krevet a s poručíkem Taylorem, jemuž ve Vietnamu zachrání existence. Forrestova životní pouť od 50. do 80. roků je koncipovaná alias hrozně bezelstné historka hrdiny, neschopného obecnějšího hodnocení poměry. Forrest alias borec i alias vojenský bohatýr se setkává se slavnými lidmi, které nazávěr vždy kdokoli zastřelí (J. F. Kennedy, J. Lennon). Také jeho bližní umírají, ale on samostatně zůstává. Empiricky se dopracovává od impulsivního útěku před životem k úvahám o lidském osudu a o Bohu. Privátní hrdinův náhoda zároveň postihuje třicet roků poválečných amerických dějin.
br
Obrázek je doslova prošpikován nejrůznějšími kulturními i společenskými odkazy, viděnými pochopitelně bizarně naivním pohledem hlavního hrdiny, těsně soustředěným na pár hlavních nehodnotících hledisek. Snímek nedaleko výjimečného citu pro metaforu a brilantních humorných scén překvapuje patetickým tónem a nezvyklou melancholií. Nezbytné prostor tady mají technicky dokonalé kejkle ve stylu Allenova Zeliga, dovolující hrdinovi vkročit do dobových dokumentů a setkat se tak s význačnými osobnostmi.( formální text distributora)

Forrest Gump screenshot1
Forrest Gump screenshot2
Režie: Robert Zemeckis
Obsazení: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field, Haley Joel Osment, Peter Dobson, Siobhan Fallon Hogan, Hanna Hall, Brett Rice, Kirk Ward, Kurt Russell, Stephen Bridgewater, Michael Jace, Michael McFall, Joe Alaskey, Sam Anderson, Jacqueline Lovell, Mary Ellen Trainor, Vanessa Roth, Bryan Hanna, Jason McGuire, Gerald Ford, Lyndon B. Johnson, John F. Kennedy, Michael Conner Humphreys, David Brisbin, Zach Hanner, John Lennon (a.z. ), Al Harrington, Robb Skyler, Charles Boswell, Afemo Omilami, Byron Minns, Troy Christian, Geoffrey Blake, Timothy McNeil, Don Fischer, Nora Dunfee, Bill Roberson, Rebecca Williams, Dick Cavett, George Wallace (a.z. )


Forrest Gump online,Forrest Gump ke shlédnutí,Forrest Gump celý film,Forrest Gump cz,Forrest Gump cz dabing,Forrest Gump titulky,Forrest Gump download,Forrest Gump avi cz,Forrest Gump ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *