Jean Od Floretty

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Jean od Floretty poster 85%

Drama

Nejrozsáhlejší prózou francouzského spisovatele Marcela Pagnola je jeho dvoudílný román Živá voda. Vrací se v něm, tak alias ve většině svých děl, do rodného kraje Provence, okolí městečka Aubagne poblíž Marseille. V létě 1952 Pagnol vlastní román samostatně zfilmoval pod názvem Manon od pramene.
O třicet roků postupem času francouzský režisér Claude Berri vytvořil novou dvoudílnou adaptaci. Scénář napsal dohromady s Gérardem Brachem, ke kameře si pozval renomovaného kameramana Bruna Nuyttena. Také během hereckém obsazování měl režisér naštěstí ruku: pro Yvese Montanda byla role Césara jedenkrát z životních příležitostí a Daniel Auteuil získal za interpretaci prosťáčka Ugolina francouzskou prestižní částku Césara. Hvězdné okupace dodává Gérard Depardieu a půvabná Emmanuelle Béartová.
Oblast okolo Aubagne, vyprahlé podhůří Alp, nedává jejím obyvatelům nemalou šance k obživě. Všechno závisí na dostatku vody a kvalitě půdy. Horké slunce a zaměstnání tvrdá alias kamení na polích, formuje charaktery lidí, kteří jsou neustále hodně neúprosní k sobě, stejně alias k ostatním. César se svým synovcem Ugolinem se těší, že lacino vykoupí bohatství po zemřelém sousedovi. Jeho pozemek má totiž částku zlata, je na něm pramen, o kterém ani jeden neví…( formální text distributora)

Jean od Floretty screenshot1
Jean od Floretty screenshot2
Režie: Claude Berri
Obsazení: Yves Montand, Gérard Depardieu, Daniel Auteuil, Elisabeth Depardieu, Margarita Lozano, Ernestine Mazurowna, Roger Souza, Chantal Liennel, Armand Meffre, Marcel Champel, Marc Betton, Jean Maurel, Didier Pain, Marcel Berbert, Fransined, André Dupon


Jean od Floretty online,Jean od Floretty ke shlédnutí,Jean od Floretty celý film,Jean od Floretty cz,Jean od Floretty cz dabing,Jean od Floretty titulky,Jean od Floretty download,Jean od Floretty avi cz,Jean od Floretty ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *