Kdyby…

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Kdyby... poster 78%

Drama

Umění Lindsaye Andersona Kdyby je typickým produktem doby, v níž vzniklo, čili neklidných a revolučních šedesátých roků. Téměř z každého záběru lze vnímat neskutečný podráždění mladé generace, který musí ochladit pouze bourání hodnot, na nichž v té době stála britská přechodný sorta.
Okupace vévodí Malcolm McDowell (sígr z Kubrickova Mechanického pomeranče), který hraje Micka, žáka, který vyburcuje spolužáky k revoltě proti zažitým zvyklostem jejich internátní školy. Tváří v obličej surovým vychovatelům a neschopným učitelům se Mick a jeho kolegové pokusí zrušit překážky, kterými jim pedagogové ztrpčují existence, a také zažitou představu o nadřazenosti kolektivu nad individualitou. Pod heslem Vyberte si, na které straně chcete mít cenu, tak svádí neúčinný bitva mladické ideály s bezcitně válcující realitou.
Natáčení začalo pouze několik dní před studentskými bouřemi v Paříži a Andersonovi se poděkování tomu podařilo značně pravdivě zachytit náladu obklopen příslušníky mladé generace, fotkami Che Guevary a Mao Ce Tunga na stěnách pokojů počínaje a naivními přípravami na revoluci konče.
Snímek se stal kultovním především poděkování tomu, že se Andersonovi podařilo příběhu doplnit surreálný nadechnutí, za což vděčí například formálnímu zpracování a znamenitý kameře Miroslava Ondříčka. Ve chvíli, kdy revoluční akce nabírají obrátky, snímek se anarchisticky rozpadá do jednotlivých záběrů, často mění svou barevnost od sépiové po plnobarevnou, střídání reálných a fantazijních záběrů je neustále rychlejší.( formální text distributora)

Kdyby... screenshot1
Kdyby... screenshot2
Režie: Lindsay Anderson
Obsazení: Malcolm McDowell, Arthur Lowe, Robin Askwith, Charles Sturridge, Sean Bury, Simon Ward, Brian Pettifer, Mona Washbourne, Richard Everett, Graham Crowden, Richard Ryan, Peter Jeffrey, Charles Lloyd Pack, David Griffin, Hugh Thomas, David Wood, Tommy Godfrey, Geoffrey Chater, Mary Macleod


Kdyby… online,Kdyby… ke shlédnutí,Kdyby… celý film,Kdyby… cz,Kdyby… cz dabing,Kdyby… titulky,Kdyby… download,Kdyby… avi cz,Kdyby… ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *