Mongol Čingischán

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Mongol - Čingischán poster 66%

Drama / Historický / Válečný / Životopisný

Byl zrozen k vítězstvím. Ovládal polovinu tenkrát známého světa, sjednotil Mongolsko, dobyl tisíce roků trvající okolní království, podmanil si Čínu a jeho vojska se zastavila až v Evropě. Čingischán byl jedním z nejúspěšnějších vládců a vojevůdců světa, ale jeho životní příspěvek započal jednoduše – celosvětový stratég, regent a poslanec vyšel z nuzných a neuspořádaných poměrů; bylo to na sklonku 12. století uprostřed Mongolských stepí v jedné z spusty vesnic suverénně ovládaných rodinnými klany, které soupeřili obklopen sebou.
br
brDevítiletý Temudžin odjíždí v doprovodu svého otce zvolit si nevěstu do venkov, se kterou má jeho rodokmen nevyřízené účty. Nejenže Temudžina cestou do venkov okouzlí během jedné jejich zastávce o něco pozdější Bouml;rte, která bude vlastnit na jeho jiné existence až zázračný protekce, ale táta je postupem času v cíli jejich cesty zákeřně zavražděn. Mladého chlapce jeho svůj občané zradí, neuznají za chána a i s jeho famílijí je nechávají napospas osudu. čerstvý pán klanu se Temudžina nepřestane bát a pokouší se ho otrávit. Temudžin se mu prozatím neumí konfrontovat, ale také mu nedá šance, aby se ho pouze tak zbavil, a utíká do stepi. Nyní tu se zrodil neústupný voják, který si dovede naklonit Bohy a v samotě nachází rovnováhu a odvahu vymykat se tehdejšímu shromáždění.
br
Přestože Temudžin dospěje, odjíždí si pro Bouml;rte a dohromady začnou postupně sestavit vlastní domácnost. Na cestě ke spokojenému životu je ale několik desítek překážek a několik je mnohokrát násilně odloučen. Temudžin projde spusty krvavými bitvami, je prodán do vazalství, ale vždycky se dokáže znovu konfrontovat na nohy a dát zpět se na cestu k vysněnému cíli – mít cenu se chánem všech Mongolů, mít cenu se Velkým Chánem, Čingischánem.
br
Skvěle koncipovaný snímek diváky zavede do mongolských a kazašských stepí, i magických čínských měst a klášterů. Vyvolává div nad schopnostmi muže, který vzešel z národa kočovníků, zkrotit starodávné království, aniž by zničil jejich kulturu a konfese. Temudžinovo dětství líčí alias nepřetržitý boj o suchý existence, ve kterém musí projít pouze skutečně exkluzivní chlapík. Režisér Sergej Bodrov v tomto strhujícím filmu překračuje okraj hned několika žánrů a umožňuje silnou romanci, historické bitvy, mytologický podtext a především neuvěřitelně pozorně připravenou podívanou.( formální text distributora)

Režie: Sergej Bodrov
Obsazení: Tadanobu Asano, Amadu Mamadakov, Honglei Sun, Ying Bai


Mongol – Čingischán online,Mongol – Čingischán ke shlédnutí,Mongol – Čingischán celý film,Mongol – Čingischán cz,Mongol – Čingischán cz dabing,Mongol – Čingischán titulky,Mongol – Čingischán download,Mongol – Čingischán avi cz,Mongol – Čingischán ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *