Radúz A Mahulena

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Radúz a Mahulena poster 71%

Drama / Fantasy

Romantická povídka o Radúzovi a Mahuleně našla svého mistra v dramatickém zpracování Julia Zeyera a hudbě Josefa Suka. Třiadvacetiletý Boule, niterně spolehlivý své příští ženě Otylce, vytvořil v tomto svém třináctém opusu výrobek celkové vřelý melodiky i dramatického tlak. Pěvec a prozaik Julius Zeyer se tady nápadně přiklonil k domorodý mytické a pohádkové látce. Na začátku Zeyerovy hry o Radúzovi a Mahuleně stojí dvojí inspirace, prvním pramenem je okouzlení nespoutanou slovenskou přírodou s jejími dramatickými bájemi, druhou inspirací potom byla jeho dramatická ctižádost. Toužil modelovat v české řeči takové výrobek, které by získalo celosvětový ozvěna. Filmové koncepce režiséra a scenáristy Petra Weigla potom dotvořilo Radúze a Mahulenu v ojediněle působící komplex.( formální text distributora)

Režie: Petr Weigl
Obsazení: Magda Vášáryová, Jan Tříska, Jaroslava Adamová, Jiří Adamíra, Vladimír Ráž, Dana Medřická, Vladimír Menšík, Naďa Urbánková, Jaroslava Obermaierová, Václav Mareš, Jiří Hospoda, František Michálek, Richard Záhorský, Petr Svojtka, Miloslav Korn, Marie Popelková, Miroslav Kůra, Otakar Brousek st.


Radúz a Mahulena online,Radúz a Mahulena ke shlédnutí,Radúz a Mahulena celý film,Radúz a Mahulena cz,Radúz a Mahulena cz dabing,Radúz a Mahulena titulky,Radúz a Mahulena download,Radúz a Mahulena avi cz,Radúz a Mahulena ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *