Unaveni Sluncem

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Unaveni sluncem poster 85%

Drama / Historický

Píše se polovice třicátých roků a zasloužilý bohatýr revoluce plukovník Kotov tráví zaslouženou dovolenou dohromady se svou famílijí. Je to pravděpodobně padesátilý chlap s nezanedbatelným kouzlem osobnosti. Má pohlednou mladou ženu a šestiletou dceru Naďu. Jeho prázdniny probíhají dohromady uspokojivě, je nádherné povětrnost a v domě vládne vyrovnanost a hojnost, jaký si v Rusku vskutku nemohl nechat pouze tak kdokoli. Zásahy okolního světa narušují idylu pouze málokdy, o to závažnější bývají. Jedno z takových vyrušení představuje pár tanků, které se vyskytne poblíž Kotovovy dači na poli. Jakýkoli chlapík s nezeleným mozkem pochopí, že činit vojenské procvičení ve vzrostlém zrní je blbost, a Kotov má mimo takového mozku i poměrně slušnou autoritu, vojsko čili znovu odjedou a dovolená musí vytrvat. A potom přijede Míťa, který si dříve chtěl získat za ženu současný Marusju Kotovovou a který pracuje pro KGB.
br
Snímek Unaveni sluncem natočil v létě 1994 ruský režisér Nikita Michalkov a natočil jej hodně dobrá. Nepříliš komplikovaný děj je vyprávěn postupně, což vyvolává poklidnou atmosféru letních prázdnin a v původní polovině filmu se zdá, že se proboha vůbec nula nestane. Postupem času se tlak obklopen Kotovem a Míťou stupňuje, obojí páni jsou nicméně poměrně chytří na to, aby svému okolí nekazili rok, a divák je tak neustále udržován v příjemně bezstarostné náladě. Krutý, nesprávný a nezbytný koncovka filmu je potom o to působivější. Značnou zásluhu na kvalitě filmu mají herci.
br
brRežisér filmu Nikita Michalkov obsadil do role plukovníka Kotova samostatně sebe a své herecké schopnosti naprosto vskutku nepřecenil. Jeho Kotov je pevný a chrabrý chlap, milující manželka a dobrý táta. Roli malé Nadi ztvárnila Michalkovova dcera Naděžda a svým výkonem s přehledem strčila do kapsy Andreje Chalimona, u nás a v Americe vhodně známého pod jménem Kolja. Jiné bezchybný výkon podal Oleg Menšikov coby Míťa, chlapík, který dělá to, co dělá, pouze pročež, že mu nula jiného nezbývá, a to už značně dlouhou dobu. Jak již bylo řečeno, Unaveni sluncem je vynikající snímek. Někomu alias doklad postačí vážně, že byl v létě 1994 oceněn Generální cenou poroty na festivalu v Cannes a o léto postupem času Oscarem.( formální text distributora)

Unaveni sluncem screenshot1
Unaveni sluncem screenshot2
Režie: Nikita Michalkov
Obsazení: Oleg Meňšikov, Nikita Michalkov, Ingeborga Dapkunajtě, André Oumansky, Vjačeslav Tichonov, Vladimir Iljin, Jevgenij Mironov, Marat Bašarov, Naděžda Michalkova, Světlana Krjučkova, Georgij Dronov


Unaveni sluncem online,Unaveni sluncem ke shlédnutí,Unaveni sluncem celý film,Unaveni sluncem cz,Unaveni sluncem cz dabing,Unaveni sluncem titulky,Unaveni sluncem download,Unaveni sluncem avi cz,Unaveni sluncem ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *