Útěkář

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Útěkář poster 83%

Válečný / Drama

Snímek vznikl na základě pravdivého příběhu nadporučíka Luftwaffe Franze von Werry, který byl sestřelen a zajat v průběhu Bitvy o Británii a v průběhu svého pobytu v zajateckém táboře na severu Anglie uskutečnil pár pokusů o únik.
Během jednom experimentu o únik se vydával za holandského důstojníka – pilota na tajné misi, jehož bombardér testující nové pumy havaroval na venkově. Snažil se co nejrychleji nabýt zpátky na leteckou základnu. Byl zadržen až v kabině stihačky Hurricane, kterou chtěl šlohnout. Následně byl alias nenahraditelný útěkář poslán do Kanady. V průběhu převozu se mu podařilo přeskočit z ostře hlídaného vlaku a minout v kruté zimě okraj do tenkrát neutrálních Spojených Států. Odtud se skrze Mexiko, Jižní Ameriku a Španělsko vrátil do Německa.
brVon Werra válku nepřežil, během rutinním letu nad mořem havaroval poblíž holandského pobřeží. Jeho kostra ani letadlo nebylo nalezeno. Generální roli Franze Von Werry hodně přesvědčivě zahrál Hardy Kruuml;ger.(hidden666)

Režie: Roy Ward Baker
Obsazení: Hardy Krüger, Jack Gwillim, Alec McCowen, Michael Ripper, Richard Marner, Stratford Johns, Michael Goodliffe, Colin Gordon, John Van Eyssen, George Mikell, Charles Morgan, Glyn Houston, Reg Thomason, Cyril Chamberlain, Edward Cast, George Roubicek, Robert Cawdron, George Hildson, Jan Conrad, Anthony Sagar, Andrew Faulds, Robert Raglan, Norman Rossington, Victor Brooks, George Hilsdon, Frederick Jaeger, Julian Somers, Peggy Ann Clifford, Bernard Horsfall


Útěkář online,Útěkář ke shlédnutí,Útěkář celý film,Útěkář cz,Útěkář cz dabing,Útěkář titulky,Útěkář download,Útěkář avi cz,Útěkář ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *