Vltava (koncert)

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.
Hudební / Dokumentární

Poslední koncert legendární kapely z Malostranské besedy.
Oddělení Vltava patří k nejosobitějším formacím české hudební scény. Specifická hudební skladba a svérázné texty na pohraničí absurdního humoru a surrealistické poetiky jsou specifické pro většinu kontaktních hitů kapely, jakými jsou třeba Podsvinče, Kapitán Pejsek, Marx, Engels, Beatles jinak Zajíc a koza. Oddělení, jejíž život se zatím dělí na dvě epocha, a to obklopen lety 1986 2003 a nakonec po létě 2010, vždycky představovala izolovaný zevnějšek české hudby. Reunion, který Vltava po sedmileté pauze vyhlásila, byl nemalou událostí pro všechny její fanoušky především pročež, že její typický čin, připojený se zvláštně afektovaným vysokým vokálem Roberta Nebřenského, neopakovatelnou směsí hudebních stylů a jakousi podivínskou image, nedokázal imitovat ani jeden různý.
Okupace Vltavy v současné době vytváří jak její originální plénum Robert Nebřenský a František Přesnídávka, tak i jejich noví spoluhráči, kteří jsou pochopitelně dobrá známými profesionálními instrumentalisty saxofonista Ondřej Klímek, basista Tomáš Uhlík a bubeník Ondřej Pomajsl. Doklad koncertu této sestavy pod jménem legendární Vltavy, který se uskutečnil 2. října 2014, nabídne průřez existující tvorbou skupiny v její současné podobě.(Česká televize)

Režie: Michael Čech
Obsazení: Robert Nebřenský, František Svačina, Tomáš Uhlík, Ondřej Klímek


Vltava (koncert) online,Vltava (koncert) ke shlédnutí,Vltava (koncert) celý film,Vltava (koncert) cz,Vltava (koncert) cz dabing,Vltava (koncert) titulky,Vltava (koncert) download,Vltava (koncert) avi cz,Vltava (koncert) ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *