Země Mrtvých

Pro odemknutí obsahu sdílejte článek pod filmem, nebo se zaregistrujte pro předplatné.


Země mrtvých poster 63%

Horor / Sci-Fi / Akční / Thriller

Půda mrtvých George A. Romera je dlouho očekávaným návratem zakladatele žánru zombie hororu k jeho kořenům. Chlap, který před 35 lety hororovým fanouškům naservíroval kultovní Noc oživlých mrtvol, natočil snímek, během kterém živí umírají hrůzou a mrtví ožívají vzrušením. V Romerově děsivé představivosti se zrodila Půda mrtvých, prostor, v němž země, tak jak jsme ho znali, je pouhou vzpomínkou. Zbytky lidské civilizace přežívají dovnitř opevněného města, kdežto živí mrtví se potulují pustinou, která ho obklopuje, a hladově hledají známky života. Dovnitř města ale také existují dva oddělené světy. Ti vyvolení obývají mrakodrap Fiddleracute;s Green, v němž si používají konečného luxusu, ti míň šťastní potom živoří na ulicích. Obě dvě skupiny jsou ale jsou závislé na týmu žoldáků, kteří v obrněném transportéru soustavičně vyrážejí z městských bran do půda mrtvých, aby v ní doplnili zásoby. V jejich čele stojí dva páni, kteří se navzájem liší alias voda a požár. Cholo (John Leguizamo) si chce nebezpečnými výpravami zabezpečit vstupenku do Fiddleracute;s Green, Riley (Simon Baker) touží zjistit země bez zombií a bez plotů. Spor, který se obklopen nimi rozhoří, ohrozí nejen je samé, ale i moderní baštu lidské civilizace. Vojsko mrtvých stojí před jejími branami, připravená použít i sebemenší zaváhání jejích ochránců.
br
brNocí oživlých mrtvol jsem nastartoval spor, jehož důsledky jsem si na počátku neuvědomoval, vzpomíná Romero. Nikdy jsem neměl v úmyslu vynalézat bezduché zombie škváry, mé filmy byly spíš kritikou poměrů doby, v níž vznikly. Příspěvek se snad často opakuje, kdykoli ale přináší něco jiného. Půda mrtvých, jež vypráví o komunitě, která si zamýšlí, že se musí izolovat od zlého světa tam venku, zřetelně odkazuje k našemu ignorování hrozeb terorismu, tvrdí režisér.
br
Příspěvek Půda mrtvých je ale natolik ohromující, že si tohoto odkazu snad ani nevšimnete. A musí za to samostatně režisér, respektive jeho schopnosti. George je nejlepší vypravěč a filmový řemeslník, nevyčerpatelná studna nápadů a kromě miluje hororový třída. To řadí na naprostý klimax, komentuje jeho manipulaci pěstitel Peter Grunwald.( formální text distributora)

Režie: George A. Romero
Obsazení: Simon Baker, John Leguizamo, Dennis Hopper, Asia Argento, Robert Joy, Eugene Clark, Jennifer Baxter, Boyd Banks, Shawn Roberts, Sasha Roiz, Krista Bridges, Earl Pastko, Peter Outerbridge, Lara Amersey, Devon Bostick, David Sparrow, Simon Pegg, Edgar Wright, Tom Savini, Michael Belisaro, Alexandria DeFabiis, Phil Fondacaro, Gary Ugarek, Eric Vespe, Greg Nicotero, Alan Van Sprang, Heidi von Palleske, Joanne Boland, Maxwell McCabe-Lokos, Christopher Russell, Bernie Goldmann, Gene Mack, Rick Cordeiro, Matt Birman, Tony Nappo, John de Klein, James Binkley, Tony Munch, Richard Clarkin, Jonathan Whittaker, Ted Ludzik


Země mrtvých online,Země mrtvých ke shlédnutí,Země mrtvých celý film,Země mrtvých cz,Země mrtvých cz dabing,Země mrtvých titulky,Země mrtvých download,Země mrtvých avi cz,Země mrtvých ulozto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *